LAJMI I FUNDIT:

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Legjenda e Chelseat, Eden Hazard po mendon të ndjekë Lionel Messin në MLS.

Reklama

Edhe pse u mendua se do të pensionohej pas largimit nga Real Madridi ditë më parë, belgu duket se ka gjetur një aventurë të re.

Gazetari belg Sacha Tavolieri mendon se fituesi i dyfishtë i Ligës Premier mund të mos ketë përfunduar ende me futbollin.

Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?
Lexo po ashtu Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

Ai pretendon se ikona e Chelseat, Hazard “nuk dëshiron të ndalojë së luajturi”.

Dhe MLS “mbetet një opsion” pasi Vancouver Whitecaps bënë të ditur interesimin e tyre të martën.

Eden Hazard ia ka falur disa miliona euro Real Madridit për shkëputjen e kontratës
Lexo po ashtu Eden Hazard ia ka falur disa miliona euro Real Madridit për shkëputjen e kontratës

Hazard tani do të marrë kohë për të shqyrtuar hapin e tij të ardhshëm pasi situata është “komplekse”, me familjen e tij që do të luajë rolin vendimtar në vendimin e tij.

Nëse Hazard shkon në Amerikë, ai do të ndjekë hapat e kampionit botëror, Messit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori