LAJMI I FUNDIT:

E konfirmuar: Kluivert do të huazohet te Nice

E konfirmuar: Kluivert do të huazohet te Nice
(Foto: Instagram/justinkluivert)

Anësori i Romës, Justin Kluivert, do ta kalojë sezonin 2021/2022 në Ligue 1 te klubi i Nice.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, ka bërë të ditur se tashmë është e konfirmuar se 22-vjeçari do të huazohet në kampionatin francez.

Sipas tij, Nice do ta ketë edhe opsionin e blerjes, ndërsa 22-vjeçari tashmë ka arritur marrëveshje për kushtet personale me klubin e ardhshëm.

(Foto: Instagram/justinkluivert)

Me ardhjen e Jose Mourinhos në postin e trajnerit të Romës, strategu portugez ua bërë të qartë lojtarëve që nuk bëjnë pjesë në planet e tij.

Anësori holandez ishte njëri prej tyre, ashtu që duhej të gjente një klub të ri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Imran Amiti
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori