LAJMI I FUNDIT:

E ardhmja e Mustafit ende e paqartë, mbrojtësi shqiptar ka katër oferta

E ardhmja e Mustafit ende e paqartë, mbrojtësi shqiptar ka katër oferta

Shkodran Mustafi vazhdon të mbetet një futbollist i lirë, pas largimit nga Schalke 04.

Qendërmbrojtësi shqiptar ishte bashkuar me klubin gjerman në janar të këtij viti, por u largua si futbollist i lirë pasi Schalke 04 humbi statutin e ekipit elitar në Gjermani.


Edhe pas dy muajve që mbetet lojtar i lirë, Mustafi ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij, përkundër se ofertat nuk mungojnë në drejtim të tij.

Mediat gjermane dhe ato turke raportuan se Mustafi do ta vazhdojë karrierën në Turqi, ku Goztepe dhe Fenerbahce janë gati t’i ofrojnë pagë të majme lojtarit, por që ai ende nuk ka vendosur.

Për qendërmbrojtësin kampion bote në vitin 2014, mund të ketë një rikthim në La Liga ose Serie A.

Celta Vigo prej kohësh po bisedon me agjentin e tij, derisa në Serie A, Mustafi po kërkohet nga Fiorentina.

Gjithsesi sipas mediave në Gjermani, Mustafi do të vendosë përfundimisht për të ardhmen e tij në javën e parë të muajit gusht. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Premier League
Xhaka flet për titullin e kampionit në Bundesliga, i bën një premtim të madh tifozëve të Leverkusenit

Xhaka flet për titullin e kampionit në Bundesliga, i bën një premtim të madh tifozëve të Leverkusenit

Bundesliga
Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Liga e Kampionëve
Ka një klauzolë qesharake largimi, Real Madridi i gatshëm ta paguajë atë për transferimin e Jeremie Frimpong

Ka një klauzolë qesharake largimi, Real Madridi i gatshëm ta paguajë atë për transferimin e Jeremie Frimpong

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Kalo në kategori