Konkurrentë për një vend titullari në ekip, por shokë të pandarë gjatë çdo grumbullimi të Dardanëve, madje ndajë së bashku edhe dhomën.

Janë këta Atdhe Nuhiu e Vedat Muriqi, të cilët edhe në këtë periudhë të vështirë nëpër të cilën po kalon Kosova, por edhe të gjitha vendet e botës nga pandemia e coronavirusit (Covid-19) kanë një mesazh për popullin shqiptar.

Dyshja kanë kërkuar që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre, teksa kanë edhe falënderim të veçantë për mjekët, policinë dhe të gjithë ata që po shërbejnë popullin në këto ditë të vështira.

Vedat Muriqi ka kaluar formë të shkëlqyer në këtë edicion që është ndalur në gjysmë ku me Fenerbahcen në 28 ndeshje në kampionat dhe Kupë të Turqisë ka realizuar 15 gola dhe ka dhënë gjashtë asistime.

Mesazhi i Vedat Muriqit

Sulmuesi i Kombëtares, Vedat Muriqi ka një mesazh për të gjithë ju kudo që ndodheni: Të qëndrojmë në shtëpi për ta tejkaluar sa më shpejt situatën me coronavirusin Covid-19.Shëndeti mbi të gjitha!#rrininështëpi #papanik #mekujdes🙏💪⚽️🇽🇰

Publiée par Federata e Futbollit e Kosovës – Football Federation of Kosova sur Vendredi 27 mars 2020

Në anën tjetër sulmuesi i Sheffield Wednesdayt në Championship, ka shënuar katër gola dhe ka dhënë tri asistime në 33 ndeshja sa i ka zhvilluar.

Mesazhi i Atdhe Nuhiut

Mesazhi i sulmuesit të Kombëtares së Kosovës, Atdhe Nuhiu për qytetarët e Kosovës#rrininështëpi #papanik #mekujdes🙏💪⚽️🇽🇰

Publiée par Federata e Futbollit e Kosovës – Football Federation of Kosova sur Vendredi 27 mars 2020

/Telegrafi/