Filmat e animuar janë ndër kategoritë më të dashur për adhuruesit e filmave, e veçanërisht për fëmijët.

Reklama

Megjithëse ne nuk shohim fytyrat e vërteta të aktorëve kur shikojmë një film të animuar, ne ende mund t’i shohim ata atje falë zërit, intonacionit dhe gjesteve të tyre.

Pesëmbëdhjetë seri të reja televizive që mund t'i shikoni në një fundjavë Pesëmbëdhjetë seri të reja televizive që mund t'i shikoni në një fundjavë

Bright Side ka mbledhur 12 karaktere popullore të karikaturave nga vitet e fundit për t’ju treguar talentet që qëndrojnë prapa tyre.

12. Dracula: Hotel Transylvania

Adam Sandler u konsiderua si zgjedhja perfekte për krijimin e një Drakule komike. Akcentja e Transilvanisë e bën zërin e Sandler pothuajse të panjohur, por gjestet dhe formulimet e tij e kanë bërë Drakulën padyshim në mënyrën më të mirë të mundshme.

Reklama

11. Olaf: Frozen

Josh Gad, është zëri i dordolecit Olaf optimist që ëndërron të shohë verën. Ai u bë një ndër personazhet më të dashur të filmit “Frozen”. Zëri i Olafit i dha atij një karakter interesant.

Reklama

10. Po: Kung Fu Panda

Jack Black pranon se roli i ariut Po është i preferuari i tij. Ai tha se duke luajtur Po-në ishte sikur të luante një version të vetes së tij. Temperamenti i karakterit është shumë i ngjashëm me atë të Black, dhe kjo është ndoshta është ajo që e bën Po-në aq simpatik dhe të dashur.

9. Dory: Finding Dory

Reklama

Ellen DeGeneres ndjehet shumë e fuqishme për moton e peshkut të vogël që thotë: “Vetëm notoni”. Ajo beson se ky film nuk është vetëm për fëmijët, por edhe për të rriturit, sepse është kaq i sofistikuar. Ky person i harruar është me të vërtetë i vështirë për t’u harruar, apo jo?

8. Maui: Moana

Dwayne Johnson është zëri i personazhit Maui, një zot i fuqishëm karizmatik. Roli ka një lidhje të thellë me fëmijërinë e tij, kjo pasi ai përmend se si u rrit duke dëgjuar historinë rreth Mauiut të madh. Karakteri përshtatet me sensin e tij të humorit dhe lëvizjen e vetullave.

Reklama
Reklama

7. Rosita: Sing

Derrkuci simpatik në këngën e animuar “Sing” është luajtur nga kush tjetër pos Reese Witherspoon. Reese pranoi se ajo nuk ishte fare e sigurt për talentin e saj në këndim. Ashtu siç tha ajo, është e lehtë kur këndohet në dush ose veturë, por është një gjë krejtësisht e ndryshme kur hyni në një kabinë regjistrimi. Ne mendojmë se e gozhdoi këtë rol spektakolar. A jeni dakord?

6. Lightning McQueen: Cars

Owen Wilson, i cili shpreh karakterin kryesor në ekskluzivitetin e filmit “Cars”, pranon se Vetëtima McQueen është një nga personazhet e tij të preferuar që ai ka luajtur ndonjëherë. Ai ndihet shumë pranë tij, dhe ai dha mjaft kontribute personale në këtë karakter. Ne me siguri mund ta ndiejmë atë ndërsa shikojmë aventurat e Vetëtimës McQueen.

Reklama
Reklama

5. Flash: Zootopia

Kur Raymond Persi u thirr për të bërë një test zëri, mendimi i tij fillestar ishte se ai do të duhej të fliste shumë ngadalë për shkak se karakteri i tij ishte një përtaci. Por doli se gjithçka që duhej të bënte ishte të bënte pushime mes fjalëve. Ka punuar shumë mirë, apo jo?

4. Snowball: The Secret Life of Pets

Kevin Hart gëzonte idenë e ngjashmërisë me një lepur të bukur me gëzof me një kthesë militante. Aktori pranoi se ky kombinim i dha atij trillime të vërteta, kështu që ai nuk mendoi shumë kohë para se të pajtohet me këtë rol.

Reklama

3. Joy: Inside Out

Amy Poehler gjithashtu kishte luajtur një karakter në një nga filmat e animuar të Pixar, megjithëse në fillim ishte skeptike. Por ajo pranoi ta bënte atë në momentin që pa skenarin. Dhe ne duartrokasim debutimin e saj sepse karakteri energjik i Joyt është gjëja e parë që ju kujtohet nga ky film.

Reklama

2. Poop: The Emoji Movie

Patrick Stewart është zëri i Poop-it në “Movie Emoji”, rol nga i cili arriti majën e karrierës së tij. Por, me të vërtetë, zëri i Patrikut i jep këtij emoji popullor hijeshi të caktuar, apo jo?

1. Boss Baby: Foshnja Boss

Reklama

Alec Baldwin u zgjodh si zëri për personazhin kryesor të “The Boss Baby” për atë kontrast të qeshur të karakterit të bukur të foshnjës dhe zërit të Alec. Ai u pajtua me këtë rol, sepse ndihej shumë i kënaqur duke punuar me ekipin “Dreamworks” dhe ne mendojmë se rezultatet e këtij bashkëpunimi ishin mjaft mbresëlënëse.

Kaa: The Jungle Book

Regjizorët e filmit ishin të sigurt se zëri i tij misterioz i Scarlett Johansson ishte vetëm gjëja e duhur për karakterin Ka. /Telegrafi/

Reklama