LAJMI I FUNDIT:

Dybala më i miri: Roma 1-1 Torino, notat e lojtarëve

Dybala më i miri: Roma 1-1 Torino, notat e lojtarëve
Foto: Paulo Dybala dhe Jose Mourinho

Roma ka barazuar 1-1 me Torinon në kuadër të javës së 15-të në Serie A.

Golin për Giallorossët e shënoi Nemanja Matic, ndërsa për torinezët realizoi Karol Linetty.

Roma ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e pëtgjithshme 6.79, me Torinon që u vlerësua me 6.72.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Paulo Dybala që u vlerësua me 7.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Andrea Belotti që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Hummels në bisedime me drejtuesit e gjigantit italian

Hummels në bisedime me drejtuesit e gjigantit italian

Serie A
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori