Dy gola dhe dy kartonë të kuq: Lazio dhe Interi mbylli derbin dramatik me nga një pikë

Lazio dhe Interi i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së tretë në Serie A, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Pas 30 minutash lojë në Olimpico, Nerazzurët kaluan në epërsi me anë të Lautaro Martinez që shënoi në minutën e 30-të me një asistim të Ivan Perisic.

Kishte goli i vetëm në pjesën e parë, derisa në të dytën, derbi ishte edhe më i tensionuar.

Sergej Milinkovic-Savic  në minutën e 55-të i barazoi shifrat 1-1, por spektakli ishte në minutat e mbetur.

Ciro Immobile u përjashtua nga loja në minutën e 69-të, pas një përlasje që kishte me Arturo Vidalin.

Por, edhe Interi nuk kaloi më lehtë, pasi mbeti pa Stefano Sensin (86’), që po ashtu u ndëshkua me karton të kuq.

Pas javës së tretë, Interi është në vendin e tretë me shtatë pikë, ndërsa Lazio në të nëntin me katër sosh. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Në fushë, zhveshtore dhe rrugë – pamje nga festa madhështore e Scudettos së 20-të të Interit

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal