LAJMI I FUNDIT:

Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës “Porsche”, nënshkruan kontratë multi-milionëshe me brendin e famshëm të veturave

Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës “Porsche”, nënshkruan kontratë multi-milionëshe me brendin e famshëm të veturave

Dua Lipa ka qenë gjithmonë një adhuruese e makinave sportive – dhe markës “Porsche” në veçanti. Kjo është arsyeja pse artistja dhe prodhuesi i famshëm i veturave sportive po bashkojnë forcat për një bashkëpunim.

Dua Lipa është e njohur për karrierën e saj të shquar si një yll i muzikës pop, me një arsenal hitesh të frymëzuara nga stilet retro dhe video me performanca verbuese.

Në anën tjetër, me historinë e saj 75-vjeçare, kompania e veturave Porsche ka një tërheqje të ngjashme, me makina të frymëzuara nga dizajni klasik, mjeshtëria dhe sharmi i parezistueshëm, të cilat kombinojnë gjithashtu inovacionin dhe përsosmërinë moderne.

Foto: Porsche

Si dy emra të njohur në fushat e tyre përkatëse, “Porsche” dhe Dua Lipa po njoftojnë një partneritet të ardhshëm dhe bota e automobilave dhe fansat e këngëtares po bëhen bashkë për një partneritet të ri.

Partneriteti i bërë publik tashmë në Instagram, e shfaq Dua Lipën pas timonit të “Porsche”-eve klasike dhe moderne, si legjenda ‘911’ dhe ‘Taycan futuristik’ tërësisht elektrik, duke u kërkuar fansave që “të mbajnë sytë hapur për atë që do të vijë në të ardhmen…”.

Foto: Porsche

Përveç kësaj, Llogaria në Instagram për Qendrën e Eksperiencës “Porsche” në Los Angeles përmendet gjithashtu në mbishkrimin e postimit, të bërë nga artistja me origjinë shqiptare.

Sido që të jetë ky partneritet i ri mes Dua Lipës dhe “Porsche”-s, përfaqëson konvergjencën e dy emrave me fuqi të jashtëzakonshme yjesh, qoftë në industrinë e muzikës apo në industrinë e automobilave.

Foto: Porsche

Fansat e Dua Lipës dhe markës “Porsche” duhet të jenë të emocionuar për potencialin e asaj që të dy mund të bëjnë së bashku. /Telegrafi/

Foto: Porsche

Foto: Porsche

Në trend Magazina

Më shumë
Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Magazina
Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Magazina
Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Magazina
Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës

Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës "Dance The Night"

Magazina

"Nuk jam shtatzënë, por çfarë është kjo?", Sara Hoxha bënë konfuz publikun me imazhin e saj të fundit në Instagram

Magazina
Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Magazina
Kalo në kategori