Ekipet e Superligës së Kosovës, Drita dhe Llapi do të luajnë sot (e enjte) ndeshjet kthyese në kuadër të Ligës së Konferencës.

Pas Prishtinës, tani radha është për nën-kampionin Dritën dhe fituesin e Kupës, Llapi, që t’i luajë ndeshjet kthyese në garat evropiane.

Drita dhe Llapi do të luajnë ndaj Deçiqi, respektivisht Shkupit në ndeshjet kthyese në Ligën e Konferencës.

Klubi gjilanas ka fituar ndeshjen e parë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me rezultat 2-1 dhe pret rezultat pozitiv për t’u kualifikuar tutje.

Në anën tjetër, Llapi është mposhtur 2-0 në ‘Tose Proeski’ dhe pret ta shkrij disavantazhin në ‘Fadil Vokrri’ për të siguruar kalimin e kësaj faze.

Reklama

‘Intelektualët’ luajnë nga ora 20:45 ndaj Deçiqit, ndërsa Llapi e pret Shkupin nga ora 20:00. /Telegrafi/

Reklama