LAJMI I FUNDIT:

Dr. Dre zbulon se kishte refuzuar të bashkëpunonte me Prince, Michael Jackson dhe Stevie Wonder

Dr. Dre zbulon se kishte refuzuar të bashkëpunonte me Prince, Michael Jackson dhe Stevie Wonder

Shumica e producentëve dhe kompozitorëve do të ishin të ngazëllyer nga mundësia për të punuar me disa nga emrat më të mëdhenj të muzikës.

Por rezulton se ky nuk është rasti për Dr. Dre, reperin dhe producentin legjendar të NWA, i cili ka ndihmuar në formimin e karrierës së artistëve në fillimet e karrierës së tyre si Eminem, Snoop Dogg dhe Ice Cube.

Gjatë një bisede me Kevin Hart në “Hart To Heart”, Dre 58 vjeç, zbuloi se preferenca e tij është të punojë me artistë të rinj, shkruan DailyMail.

Më pas ai zbuloi se ‘hoqi dorë disa herë gjatë karrierës’ nga puna me dy prej artistëve më të mëdhenj të muzikës: Prince dhe Michael Jackson.

I habitur nga kjo, Hart pyeti yllin e “The Chronic” për konfirmim nëse ai refuzoi të punonte me Prince dhe Michael Jackson.

Duke tundur kokën në shenjë dakordësie, Dre tha atij: “Po po. Ata thjesht më kërkuan të punoja me ta dhe unë u thashë: “Çfarë dreqin do të bëj me ta?”.

Reperi i “Express Yourself”shpjegoi se si ai ka një ide të caktuar për heronjtë e tij muzikor dhe se nuk dëshiron të ngatërrohet me atë ide.

Ai gjithashtu shpjegoi se si me artistë të rinj ka hapësirë ​​për ta formuar atë artist në diçka që mund të jetë e papritshme dhe emocionuese.

Por, sipas Dre, ky nuk është rasti me një artist ylli me një histori pas tij.

“Çfarë dreqin do të bëj me ta? Këta janë heronjtë e mi”, përsëriti ai.

“Por ju jeni Dr. Dre”, tha Hart për producentin legjendar dhe krijuesin e këngës.

“Ndalo, ndalo”, u përgjigj Dre, përpara se të shtonte një emër tjetër në në listën e artistëve që ai refuzoi.

“Kohët e fundit, Stevie Wonder”, tha Dre, gjë që përsëri e la Hart në një gjendje shoku se ai do të kishte një dëshirë për të refuzuar një ikonë të tillë.

Pikërisht në këtë pikë Dr. Dre shprehu mentalitetin e tij të saktë se si ai ka zgjedhur njerëzit me të cilët ka punuar gjatë viteve.

“E gjithë jeta dhe karriera ime ka qenë duke u marrë dhe duke punuar me artistë të rinj. Kjo është ajo që më pëlqen. Askush nuk vjen me një agjendë. Të rinjtë shfaqen në kohë”, tha ai.

Dre fillimisht fitoi rëndësi në industrinë muzikore duke bashkëpunuar me një grup të rinjsh nga Compton, disa prej të cilëve ishin ende në shkollë të mesme në atë kohë, që do të përfundonin duke formuar NWA.

Përfundimisht, gjatë bisedës së tyre, fituesi i “Grammy”-t do t’i kthehej konceptit të tij që të mos punonte me heronjtë e tij muzikorë.

“Këta janë heronjtë e mi. Më pëlqen ideja e asaj që jam rritur duke dëgjuar dhe dua ta mbaj të tillë. Nuk dua ta largoj atë ide dhe atë pamje”, shpjegoi ai përsëri.

“Më pëlqen mënyra se si ndihem për Stevie, Prince, Michael, Bruce Springsteen dhe të gjithë këta artistë të mrekullueshëm. Më pëlqen mënyra se si ndihem për ta dhe kjo mund të ndryshojë atë duke punuar me ta”, shtoi ai. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Po shijonte një çast intim me të dashurin e saj, Dua Lipa nuk pranon të bëjë fotografi me fansen në Paris

Po shijonte një çast intim me të dashurin e saj, Dua Lipa nuk pranon të bëjë fotografi me fansen në Paris

Magazina
Rita Ora pozon në fshat, sjell koleksionin e ri të

Rita Ora pozon në fshat, sjell koleksionin e ri të "Primark"

Magazina
Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

Magazina
I thonë ta lë Gracianon se nuk bën, Argjira Spanca me përgjigje epike për ndjekësin

I thonë ta lë Gracianon se nuk bën, Argjira Spanca me përgjigje epike për ndjekësin

Magazina
Jude Bellingham bën kapërcimin drejt botës së modës - pozon për markën e Kim Kardashian

Jude Bellingham bën kapërcimin drejt botës së modës - pozon për markën e Kim Kardashian

Magazina
Dikur krijuan bashkë hit, sot Bebe Rexha i reagon publikisht G-Eazyt: Ti je një humbës mosmirënjohës, je me fat që njerëzit të duan ende

Dikur krijuan bashkë hit, sot Bebe Rexha i reagon publikisht G-Eazyt: Ti je një humbës mosmirënjohës, je me fat që njerëzit të duan ende

Magazina
Kalo në kategori