Liverpooli mbeti i zhgënjyer kur mësoi se Manchester City e përmbysi rezultatin ndaj Aston Villas, për të fituar 3-2 në xhiron e fundit në Ligën Premier.

The Reds kishin mësuar se Citizens ishin në disavantazh prej dy golash në Etihad Stadium, derisa po nxitoheshin që të fitonin takimin e tyre me Wolves.

Në një moment gjatë ndeshjes Liverpool-Wolves, disa tifozë dezinformuan turmën e pranishme në Anfield Road, kinse rezultati në Etihad ishte barazuar në 3-3 dhe festa kishte filluar, por vetëm pak sekonda më vonë, fansat e kuptuan se ishte vetëm një lajm i “rremë”.

Liverpooli fiton me rikthim mes emocionesh, por nuk mjafton për tu shpallur kampion Liverpooli fiton me rikthim mes emocionesh, por nuk mjafton për tu shpallur kampion

Natyrisht se kishte zbehje jo vetëm në fytyrat e tifozëve, por edhe të lojtarëve të Liverpoolit.

Liverpool edhe përkundër fitores kundër Wolves me rezultat 3-1 duhet të ndahet e kënaqur këtë sezon me pozitën e dytë dhe të shpresoj të triumfoj në Ligën e Kampionëve kundër Real Madridit. /Telegrafi/