LAJMI I FUNDIT:

Di Maria mund të luajë nga edicioni i ri në një skuadër me Messin – atyre pritet t’u bashkohet edhe ylli i Barcelonës

Di Maria mund të luajë nga edicioni i ri në një skuadër me Messin – atyre pritet t’u bashkohet edhe ylli i Barcelonës

Inter Miami vazhdon të insistojë në nënshkrimin e disa prej lojtarëve më të mirë të Evropës, duke përfshirë një dështim të Manchester United.

Reklama

Skuadra e Major League Soccer, e drejtuar nga Phil Neville, është në ndjekje të legjendave të futbollit evropian si, Lionel Messi dhe Sergio Busquets.

Të dy yjet janë në dispozicion në një transferim të lirë gjatë verës, dhe klubi që është në pronësi të David Beckham është i etur për të shtuar disa emra të mëdhenj.

“Nuk do ta mohoj”, trajneri konfirmon se Inter Miami dëshiron Messin dhe Busquetsin
Lexo po ashtu “Nuk do ta mohoj”, trajneri konfirmon se Inter Miami dëshiron Messin dhe Busquetsin

Sipas La Gazzetta dello Sport, objektivi i tyre i fundit është ylli i Juventusit, Angel Di Maria.

Di Maria, i cili ka luajtur për Real Madridin, Manchester United dhe Paris Saint-Germain, i skadon kontrata në verë.

Pesë destinacione për Lionel Messin nëse largohet nga Paris Saint-Germain
Lexo po ashtu Pesë destinacione për Lionel Messin nëse largohet nga Paris Saint-Germain

Dhe një raportim nga AS sugjeron se Di Maria nuk është i interesuar të vazhdojë me gjigantët italianë.

Në vend të kësaj, 35-vjeçari – i cili shënoi het-trik në Ligën e Evropës – do të shqyrtojë ofertat nga Arabia Saudite dhe Amerika. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori