Demhasaj shënon gol të bukur, por Kryeziu bën një ndërhyrje horror dhe ndëshkohet direkt me të kuq (Video)

Der Spieler Luca Zuffi vom FC Basel, rechts, kaempft um den B all gegen den Spieler Hekuran Kryeziu vom FC Luzern, links, im Meisterschaftsspiel der Super League Luzern gegen Basel am Samstag, 25. November 2017, in Luzern. (KEYSTONE/Siggi Bucher)

Shkëlqim Demhasaj ka vazhduar me formën e tij të mirë në kampionatin zviceran.

Ylli nga Kosova ka qenë titullar si gjithnjë për Luzernin në ndeshjen përballë Baselit.

Vetëm pas 18 minutave lojë futbollisti deçanas arriti të shënoj golin e parë në ndeshje.

Pas një harkimit nga Francisco Rodriguez, Demhasaj devijoi topin dhe e dërgoi në rrjetë për 1-0.

Shkëlqim Demhasaj duke festuar golin e epërsisë fillestare ndaj Baselit

Por fatkeqësisht nuk vlejti shumë ky gol pasi Baseli u rikthye dhe triumfoi me rezultat 4-1.

Goli ndaj Baselit ishte i pesti në këtë kampionat për Demhasajn, ndërsa ka bërë edhe një asistim.

Në këtë takim për Luzernin luajti edhe Hekuran Kryeziu që u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje tejet të ashpër në minutën e 86-të.

Për Baselin nga minuta e parë u aktivizuan dy futbollistët shqiptarë, Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti por ky i fundit u zëvendësua në 20 minutat e fundit të ndeshjes.

Humbja nga Baseli e lë Luzernin në pozitën e 10-të në tabelë ndërsa kampioni në fuqi i Zvicrës mbetet në pozitën e dytë. /Telegrafi/

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga "Anfield Road" në fund të sezonit - në listë edhe emra të rëndësishëm

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

"Puzzle" i Decos: Sa ka para, kush mund të largohet dhe kush mund të vijë te Barcelona

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Van Dijk te Borussia Dortmund? Fabrizio Romano jepet detaje për të ardhmen e holandezit

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon