LAJMI I FUNDIT:

Deklarata qesharake e futbollistit serb: Messi dhe Ronaldo nuk do të kishin vend te ekipi i Besiktasit

Deklarata qesharake e futbollistit serb: Messi dhe Ronaldo nuk do të kishin vend te ekipi i Besiktasit

Mbrojtësi i Besiktasit, Dusko Tosic, është i bindur se nuk do zëvendësonte asnjërin prej bashkëlojtarëve të tij me Cristiano Ronaldon apo Lionel Messin te kampioni turk, madje duke shtuar asnjëherë nuk i ka lënë përshtypje superylli i Real Madridit.

Dy superyjet e futbollit modernë i kanë fituar nëntë Topa të Artë në vitet e fundit dhe konsiderohen të pakonkurrencë në fushën e futbollit, mirëpo Tosic para tyre preferon lojtarë, si Ryan Babel, Ricardo Quaresma, Cenk Tosun e Vincent Aboubakar.

“Nuk do ta zëvendësoja asnjërin te Besiktasi me Messin apo Ronaldon. Më pëlqejnë bashkëlojtarët e mi dhe skuadra ime”.

“Veç kësaj, kam luajtur kundër Ronaldos në të kaluarën dhe nuk më ka lënë përshtypje. Ai luante sikur të mos ishte aty”, ka deklaruar Tosic për Fanatik.

Kujtojmë se Besiktasi e përfundoi sezonin 2016/2017 me katër pikë më shumë se Istanbul Basaksehir për ta fituar titullin e 15-të të kampionit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Premier League
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga

"Kjo ishte diçka që nuk e kisha parë në asnjë lojtar deri në atë moment" - drejtori i Barcelonës thekson aftësinë mahnitëse të Ronaldos

Përfaqësueset
Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Bundesliga
Kalo në kategori