LAJMI I FUNDIT:

Debutoi me Italinë në moshën 18-vjeçare, plot 12 skuadra vihen pas talentit Gnonto

Debutoi me Italinë në moshën 18-vjeçare, plot 12 skuadra vihen pas talentit Gnonto

Wilfried Gnonto ka bërë debutimin e tij me Italinë në moshën 18-vjeçare, duke shfaqur një lojë shumë të mirë.

Reklama

Talenti i madh italian mori ftesë nga trajneri Roberto Mancini pasi vinte nga një sezon i jashtëzakonshëm në Superligën e Zvicrës me Zurichun ku u shpall kampion.

18-vjeçari dy vite më parë iu bashkua gjigantit zviceran Zurich nga Interi dhe ka shkëlqyer këtë edicion me 10 gola e pesë asistime.

Por e ardhmja e tij duket larg Zurichut, pasi plot 12 skuadra janë vënë pas talentit të madh italian.

Roma, Lazio, Napoli, Fiorentina, Sassuolo dhe Monza e duan transferimin e tij në Serie A, derisa Borussia Moenchegladbach, Freiburg e Hoffenheim në Gjermani.

Skuadrat tjera që duan shërbimet e tij janë Lyon, Royal Antwerp dhe PSV Eindhoven.

Zurichu do ta ketë shumë të vështirë ta mbajë në skuadër lojtarin, por synon që nga shitja e tij të fitojë rreth 10 milionë euro.

Kujtojmë që Gnonto debutoi me Italinë në ndeshje ndaj Gjermanisë ku asistoi në golin e Lorenzo Pellegrinit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori