LAJMI I FUNDIT:

Dallku thotë se me fitoren ndaj Malishevës po e ëndërrojnë Evropën

Dallku thotë se me fitoren ndaj Malishevës po e ëndërrojnë Evropën

Dukagjini triumfoi 1-0 ndaj Malishevës në kuadër të javës së 33-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pas ndeshjes, trajneri Armend Dallku ka thënë se ishte një fitore tejet e mundimshme, por e merituar.

“Kundërshtari nuk pati asgjë nga loja. Ne kishim raste dhe ishim të kujdesshëm”, ka thënë Dallku për ArtSport.

Dukagjini triumfon në minutat e fundit ndaj Malishevës
Lexo po ashtu Dukagjini triumfon në minutat e fundit ndaj Malishevës

“Hyra ‘all-in’ dhe mundi u shpërblye. Pavarësisht se goli erdhi në fund, është shumë i vlefshëm sepse janë tri pikë. Ne kemi bërë më të mirën në çdo ndeshje”.

“Kishim të bënim me kundërshtar të vështirë që është stabilizuar kushtimisht në tabelë dhe kishte ardhur të mbrohej. Ne iu qasëm lojës mirë”.

“Fitorja na bën që ta ëndërrojmë Evropën. Tani duhet të shohim se si janë lojtarët në aspektin fizik për shkak të lëndimeve dhe do të vazhdojmë tutje”, ka shtuar më tej trajneri i skuadrës nga Klina. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Bundesliga
Kalo në kategori