Është një nder i madh për çdo njeri të famshëm që të jetë në kopertinën e një reviste si “Vogue”, për shembull.

Gjithashtu nuk është një sekret që makijazhi i përsosur merr shumë kohë, për të mos përmendur retushimin e fotos.

Njerëzit ende argumentojnë rreth asaj që një personazh publik është më i bukur në jetën reale, se sa në kopertinat e revistave.

Dhjetë gabimet e bëra në përleshjet e kafshëve me njerëzit në filma Dhjetë gabimet e bëra në përleshjet e kafshëve me njerëzit në filma

Megjithëse gjithnjë e më shumë revista preferojnë të përdorin minimalisht ‘photoshopin’, një fenomen i tillë është ende atje pa marrë parasysh se çfarë.

Në këtë artikull, ne do të dëshironim që të krahasonim se si duken të famshmit në kopertinat e revistave popullore dhe në jetën reale.

Bright Side ka sjell këtë listë e cila tregon ndryshimin në pamjen e 24 personave të famshëm.

Fotot në të majtë janë të retushuara për kopertinat e revistave, ndërsa ato në të djathtë janë natyrale. /Telegrafi/

1. Heidi Klum

2. Amber Heard

3. Lady Gaga

4. Jessica Alba

5. Amanda Seyfried

6. Cate Blanchett

7. Eva Longoria

8. Scarlett Johansson

9. Cara Delevingne

10. Laetitia Casta

11. Miley Cyrus

12. Megan Fox

13. Nicole Kidman

14. Natalie Portman

15. Katy Perry

16. Reese Witherspoon

17. Kate Winslet

18. Rihanna

19. Kristen Stewart

20. Uma Thurman

21. Charlize Theron

22. Emma Watson

23. Irina Shayk

24. Angelina Jolie