Manchester City fitoi me rezultat 1-3 ndaj Crystal Palace në Ligën Premier.

Golat për skuadrën mysafire i shënoi Raheem Sterling (15′, 63′) dhe Gabriel Jesus (90′).Ndërsa golin e vetëm për Luka Milivojevic (81′) shënoi golin e vetëm për vendasit.

Më i miri në këtë takim ishte Kevin De Bruyne, i cili asistoi dy herë në këtë ndeshje dhe bëri një paraqitje fantastike.

Raheem Sterling duke festuar golin e dytë (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë u vlerësuan edhe Ilkay Gundogan, Sterling, Leroy Sane dhe Benjamin Mendy.

Te vendasit më të mirët ishin mbrojtësi Aaron Wan-Bissaka dhe anësori Andros Townsend, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Crystal Palace:

Man City:

Në xhiron e radhës skuadra e Pep Guardiolas luan kundër Tottenhamit, ndërsa Crystal Palace ndaj Arsenalit. /Telegrafi/