LAJMI I FUNDIT:

Cristiano nuk duroi dot: Reagimi i Ronaldos kur tifozët thërrisni emrin e Messit në humbjen e Al Nassr

Cristiano nuk duroi dot: Reagimi i Ronaldos kur tifozët thërrisni emrin e Messit në humbjen e Al Nassr

Gjatë viteve të fundit, karriera e Cristiano Ronaldos është lidhur me një britmë sa herë që luan si mysafir, qoftë në Spanjë, Itali, Angli apo tani në Arabinë Saudite.

Reklama

Emri i argjentinasit zakonisht jehon nga tribuna sa herë që portugezi luan si mysafir. Në ndeshjen e fundit të Al Nassr, portugezi dëgjoi edhe një herë në prapavijë emrin e rivalit të tij të përjetshëm dhe nuk u përmbajt dhe reagoi duke bërë një gjest si shenjë që tifozët kundështar po e teprojnë

“Messi, Messi, Messi…”, ishin thirrjet e tifozëve të Al-Ittihad, që mposhti 1-0 ekipin e 38-vjeçarit, Al Nassr.

Ronaldo u zemërua pas disfatës dhe provokimeve nga tribuna: Ai goditi shishet e ujit duke dal nga fusha
Lexo po ashtu Ronaldo u zemërua pas disfatës dhe provokimeve nga tribuna: Ai goditi shishet e ujit duke dal nga fusha

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga Romarinho në minutën e 80-të, ndërsa kjo fitore e ndihmoi ekipin e tij që ta zbriste në vendin e dytë Al Nassrin.

Ronaldo ishte tejet i acaruar në këtë takim, e në fund, gjersa po largohej nga fusha – ai goditi disa shishe uji që ishin në tokë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Serie A
Kalo në kategori