Chicago triumfon ndaj kampionit

May 6, 2015; Cleveland, OH, USA; Cleveland Cavaliers guard Iman Shumpert (4) and Chicago Bulls center Joakim Noah (13) in game two of the second round of the NBA Playoffs at Quicken Loans Arena. The Cavs won 106-91. Mandatory Credit: Ken Blaze-USA TODAY Sports

Tjetër humbje për kampionët në fuqi të Cleveland Cavaliers e treta radhazi në ndeshjet parasezonale të Nba. Në ditën e rinovimit të kontratës nga ana e JR Smith për katër sezonet e ardhshme, trajneri Tyron Lue la edhe njëherë tjetër pushim tre yjet e skuadrës James, Irving dhe Love.

Pa të ashquajturën “Big Three” Cleveland nuk mundi të bënte asgjë duke u mposhtur në Ilionois nga Chicago Bulls me rezultatin 118-108.

Holland me 23 pikë ishte ai që udhëhoqi vendasit drejt kësaj fitoreje. Spektakolare ndërkohë sfida e zhvilluar në Colorado mes Denver Nuggets dhe Golden State Warriors.

Miqtë fituan vetëm pas kohës shtesë me shifrat 129-128 një duel që prodhoi shumë emocione. Një paraqitje e shkëlqyer ajo e Nuggets, me Denverin që vuri në vështirësi serioze skuadrën më të kuotuar për të fituar titullin kampion në sezonin e ri. Stephen Curry realizoi 22 pikë në 27 minuta lojë për Warriors ndërsa Kevin Durant u mjaftua me 19 pikë në vetëm 22 minuta të luajtura.

Te Nuggets spikatën Nurkic e Jokic por pa harruar këtu italianin Danilo Gallianari që koleksionoi në total 19 pikë dhe 8 rebound.

Një fitore të rëndësishme arriti edhe Orlando Magic që në Florida u imponua me shifrat 114-106 ndaj Indiana Pacers.

Kjo ishte fitorja e trajnerit Frank Vogel ndaj ish skuadrës së tij por edhe e blerjes së re të Orlandos spanjollit Serge Ibaka. Ish lojtari i Oklahoma City Thunder shënoi 19 pikë në 29 minuta lojë. Dështoi të merrte fitoren e 4-t radhazi San Antonio Spurs që Teksas u mposht me rezultatin 108-100 nga Miami Heat.

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Lista e 50 klubeve më të vlefshme të futbollit: Man Utd lë pas Real Madridin, ngjiten klubet e MLS

Finale shqiptare në Ligën e Evropës, Xhaka dhe Gjimshiti do të jenë përballë

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut