Chelsea ka fituar 2-1 ndaj West Hamit në kuadër të javës së gjashtë në Ligën Premier.

Golat për Blutë i shënuan Ben Chilwell dhe Kai Havertz, ndërsa për Çekanët realizoi Michail Antonio.

Chelsea ishte skuadër më e mirë në fushë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.81, me West Hamin që u vlerësua me 6.63.

Chelsea merr fitore të përvuajtur ndaj West Hamit Chelsea merr fitore të përvuajtur ndaj West Hamit

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Chilwell që u notua me 8.2.

Armando Broja që hyri në fushë në minutën e 60-të, pati paraqitje solide dhe u notua me 6.4

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Thilo Kehrer që u vlerësua me 6.2.

Reklama

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/