Charlize Theron ka folur haptazi për mënyrën sesi ajo po shkollonte në shtëpi dy vajzat e saj mes pandemisë së coronavirusit.

Gjatë një interviste me Willie Geist, aktorja 44-vjeçare, bëri shaka se xhirimi i filmave të saj është më i lehtë sesa shkollimi në shtëpi i vajzave të saj, Jackson 8-vjeçare dhe August, e cila mbush 5 vjet këtë muaj.

“Unë do të thoja se sfida më e madhe për mua është shkollimi në shtëpi”, tha ajo, të cilës Geist, një baba i dy fëmijëve, u përgjigj: “Amin”.

“Ishte një kohë tepër stresuese për mua, dhe unë do të bëj ndonjë film aksion pa pushim para se të filloj përsëri shkollën në shtëpi”, shtoi Theron.

Në maj, Theron ndau një fotografi të rrallë të Jackson në setin e Mad Max: Fury Road, e cila kohët e fundit shënoi përvjetorin e saj të pestë.

“Unë u bëra nënë menjëherë para se të filluam të shtënat”, shkroi Theron përkrah fotos së ëmbël, duke bërë shaka, “Të paktën fëmija im do ta ketë përgjithmonë faktin argëtues të ‘Kam kaluar pjesën më të madhe të vitit të parë të jetës sime në një stil lufte”.

Dhjetorin e kaluar, Theron foli për birësimin e fëmijëve të saj në një intervistë për NPR.

“Çdo gjë që shpresoja se do të ndodhte gjatë procesit tim të birësimit ndodhi sepse këto dy bebe ishin menduar të ishin në jetën time – dhe ata janë fëmijët e mi”, tha më tej Charlize.

Nëna e dy fëmijëve shtoi se është ‘për të ardhur keq’ që prindërit beqarë shpesh anashkalohen në shumë gjëra. /Telegrafi/