Fituesja e Oscarit, Charlize Theron, u transformua për të luajtur Megyn Kelly, edhe pse ajo kishte mëdyshje nëse do të pranonte rolin. Ajo e dinte se nuk do të ishte e thjeshtë të bësh filmin “Bombshell”, për ngacmimet seksuale në Fox News. Në fund të fundit, kur bëhet fjalë për komplote, ajo është një pengesë kryesore.

Sidoqoftë, Theron nuk e priste që dy javë para se filmi të xhirohej, së bashku me aktoret tjera të njohura Nicole Kidman dhe Margot Robbie, “Bombshell” ishte gati të ndalohej.

“Ndiheshim sikur kishim shkuar me shpejtësi të lartë drejt diçka të rrezikshme, dhe papritmas, dyshemeja po binte poshtë nesh”, ka deklaruar Theron, transmeton KosovaPress.

Charlize Theron, 10 vjet më e re pas shkurtimit të flokëve: Frizurë e shkëlqyeshme për flokë të rralla Charlize Theron, 10 vjet më e re pas shkurtimit të flokëve: Frizurë e shkëlqyeshme për flokë të rralla

Si një prej producentëve, ajo e kishte mbajtur buxhetin minimal prej 35 milionë dollarësh, por Annapurna Pictures prapë u tërhoq duke prodhuar “Bombshell” vjeshtën e kaluar, vetëm disa muaj para se kompania të lansonte komedinë e saj të kushtueshme politike “Vice”, me aktorin Christian Bale.

“Është një pilulë e fortë për ta gëlltitur kur dëgjoni se financieri juaj dëshiron të tërhiqet, veçanërisht kur është pothuajse gjysma e kostos së diçka që ata kanë bërë tashmë me një njeri, ” tha Theron.

Megjithëse Theron u hodh në veprim për të siguruar financimin në minutën e fundit, si dhe një shpërndarës të ri të filmit. Ajo ende ishte duke luftuar për të marrë rolin kryesor të Megyn Kelly, ‘spiranca’ e fortë Fox News, akuzat e së cilës kundër shefit ekzekutiv të kanalit Roger Ailes, ndihmuan ta rrëzojnë atë më 2016.

Kelly mbetet një figurë e diskutueshme dhe luajtja e rolit të saj do të kërkonte të njëjtin lloj transformimi fizik që Theron kishte pësuar për Aileen Wuornos, rolin e saj fitues të Oskarit në “Monster”.