LAJMI I FUNDIT:

Celine Dion në gjendje të rëndë shëndetësore: Nuk i funksionon asnjë ilaç

Celine Dion në gjendje të rëndë shëndetësore: Nuk i funksionon asnjë ilaç

Motra e Celine Dion, Claudette Dion, tha se këngëtarja ka qenë duke luftuar për të gjetur trajtim për diagnozën e saj të sindromës së personit të ngurtë (SPS).

Gjatë një interviste me Le Journal de Montreal, Claudette zbuloi se pavarësisht punës ‘me kërkuesit më të mirë në këtë fushë’, fituesja e “Grammy”-t, 55 vjeçare, ka parë pak përmirësim në shëndetin e saj.

“Ne nuk mund të gjejmë asnjë ilaç që funksionon, por të kesh shpresë është e rëndësishme”, tha Claudette.


Foto: Getty Images

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit, sindroma e personit të ngurtë është një “çrregullim i rrallë neurologjik progresiv” që mund të shkaktojë ngurtësim të muskujve në bust, krahë dhe këmbë.
Ndikon rreth një në një milion njerëz.

Sëmundja që mund ta shënojë fundin e karrierës së Celine Dion
Lexo po ashtu Sëmundja që mund ta shënojë fundin e karrierës së Celine Dion

Pas diagnozës, Celine u detyrua të anulonte turneun e saj botëror, për të cilin Claudette tha se ishte i nevojshëm për shanset e saj për rehabilitim.

Foto: Getty Images

“Unë sinqerisht mendoj se ajo më së shumti ka nevojë të pushojë. Ajo shkon gjithmonë mbi dhe përtej, ajo gjithmonë përpiqet të jetë më e mira dhe në krye të lojës së saj”, tha ajo.

“Në një moment, zemra dhe trupi juaj po përpiqen t’ju thonë diçka. Është e rëndësishme ta dëgjosh atë”.

Foto: Getty Images

Motra e tyre, Linda, që atëherë është zhvendosur në shtëpinë e Celine në Las Vegas për të vepruar si kujdestare për krijuesen e një sërë hiteve.

Pavarësisht mungesës së përmirësimit të gjendjes së Celine, familja ka ende “besim” se gjërat do të rikuperohen. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Në trend Magazina

Më shumë
Gruaja e Kanye West, Bianca Censori nuk i lë asgjë imagjinatës, ndërsa çifti darkon në Los Angeles

Gruaja e Kanye West, Bianca Censori nuk i lë asgjë imagjinatës, ndërsa çifti darkon në Los Angeles

Magazina
Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Magazina
Luana Vjollca tregon format atraktive me një fustan të shkurtë, në fotografitë e publikuara në Instagram

Luana Vjollca tregon format atraktive me një fustan të shkurtë, në fotografitë e publikuara në Instagram

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Magazina
Kim Kardashian mahnit me një ansambël të kuq, teksa merr pjesë në dasmën të njeriut më të pasur të Indisë në Mumbai

Kim Kardashian mahnit me një ansambël të kuq, teksa merr pjesë në dasmën të njeriut më të pasur të Indisë në Mumbai

Magazina
Kalo në kategori