LAJMI I FUNDIT:

Cafu lavdëron Tottin: Është kampion dhe lider i skuadrës

Cafu lavdëron Tottin: Është kampion dhe lider i skuadrës

Evangelista Cafu ka folur fjalët më të mira për kapitenin e Romës, Francesco Totti.

Reklama

Nuk kanë të ndaluar fjalët e mëdha për ikonën italiane të futbollit, Francesco Totti, për të cilin i fundit që ka folur fjalë të mëdha është ish-bashkëlojtari i tij, mbrojtësi brazilian, Cafu.

“Një kampion është gjithmonë kampion”, ka thënë fillimisht Cafu për mediat italiane, përcjell Telegrafi.

Maradona: Totti duhet të vazhdojë të luajë
Lexo po ashtu Maradona: Totti duhet të vazhdojë të luajë

“Njerëzit flasin për Tottin sepse ai është lojtar klasi botëror dhe lider i skuadrës”, përfundoi mbrojtësit brazilian.

Ndryshe, Cafu dhe Totti kanë qenë bashkëlojtar te Roma, në kohën kur skuadra nga kryeqyteti fitoi titullin e fundit në Serie A në sezonin 2000/01. /Telegrafi/

totti
Cafu dhe Totti duke i gëzuar një goli te Roma

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori