Krijuesi i shumë hiteve njëherësh artisti shumë i pëlqyer i estradës shqiptare, Butrint Imeri, ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. 

Këtë e bëri të ditur përmes një postimi që ka ndarë me ndjekësit në llogarinë e tij personale, Instagram.

I njëjti për të gjithë admiruesit e muzikës së tij ka sjell një pjesë të këtij projekti, gjersa shfaqet duke e interpretuar me plot ritëm.

View this post on Instagram

Direkt prej furres..

A post shared by BUTRINT IMERI (@butrint_official) on Nov 17, 2019 at 6:24am PST

“Direkt prej furrës”, ka shkruar artisti Imeri krahas kësaj videoje.

Të gjitha lajmet nga Butrint Imeri Të gjitha lajmet nga Butrint Imeri

Ndërkaq, për vetëm një kohë të shkurtër ky fragment i këngës së re të Butrintit ka marrë mbi 92 mijë pëlqime dhe afro 13 mijë komente, ku duket se fansat mezi po e presin rikthimin e tij.

View this post on Instagram

Keto dite…

A post shared by BUTRINT IMERI (@butrint_official) on Nov 1, 2019 at 11:42am PDT

Gjithashtu, këtë kohë duket se këngëtari po shijon suksesin e projekteve të tij, jo vetëm atyre të rejave por edhe ato të mëparshme.

Ai ka thyer rekord në top-listë, i cili falë votave të publikut ka arritur të pozicionohet në “Top 10” me gjashtë projekte muzikore përfshirë, “Hajt Hajt”, “Sa Gjynah”, “Dream Girl”, “Kush”, “Alea” dhe Bakllava”. /Telegrafi/