LAJMI I FUNDIT:

Brenda rezidencës së Messit prej 10 milionë eurosh, të cilën thotë se nuk do ta lë kurrë pas kalimit në Inter Miami

Brenda rezidencës së Messit prej 10 milionë eurosh, të cilën thotë se nuk do ta lë kurrë pas kalimit në Inter Miami

Fotografitë e rezidencës së Lionel Messit japin një pasqyrë të re në jetën e tij luksoze që kur nënshkroi për Inter Miami – dhe nuk është çudi që ai kurrë nuk del nga shtëpia.

Sulmuesi ikonë bleu pronën prej dhjetë milionë eurosh në shtator me ndihmën e firmës së pasurive të paluajtshme, ‘Team Simpki’, vetëm disa muaj pasi nënshkroi për MLS të David Beckham.

Pasuria e tij në Fort Lauderdale përfshin 10 dhoma gjumi, një suitë VIP dhe dy porta varkash, duke i siguruar Messit hapësirë ​​të bollshme për të argëtuar shokët e tij të skuadrës.

Shtëpia e Messit në Fort Lauderdale

Duke jetuar si pjesë e një komuniteti të mbyllur në Bay Colony, shtëpia e Messit ndodhet në një ishull, me një pishinë dhe me pamje nga horizonti i Fort Lauderdale.

Të gjitha lajmet nga Lionel Messi
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Lionel Messi

Kapiteni i Argjentinës ka rrëfyer se ai ende nuk e ka eksploruar siç duhet shtëpinë e tij të re në Miami, megjithatë, duke zgjedhur të kalojë pjesën më të madhe të kohës larg fushës në shtëpi me gruan e tij, Antonella Roccuzzo, dhe tre djemtë e tyre.

Shtëpia e Messit në Fort Lauderdale

“Jo, e vërteta është se as ne nuk dalim shumë”, ka treguar Messi për Infobae kur u pyet për stilin e jetës së tij.

“Ne jetojmë në zonën ku ndodhet klubi dhe kemi një udhëtim të shkurtër për në Miami. Ne dalim, kemi dalë nja dy herë, por unë ende nuk e di mirë”.

Shtëpia e Messit në Fort Lauderdale

Messi, 36 vjeç, po përgatitet për të ndihmuar Argjentinën të mbajë Kupën e Amerikës këtë verë, por nuk do të jetë larg shtëpisë me turneun që do të mbahet në ShBA. /Telegrafi/

Shtëpia e Messit në Fort Lauderdale

Në trend Magazina

Më shumë
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë

Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë

Magazina
Oriola Marashi mahnit në sfilatën e “Guess”, shfaq figurën fantastike në bikini të zeza

Oriola Marashi mahnit në sfilatën e “Guess”, shfaq figurën fantastike në bikini të zeza

Magazina
Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes

Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes

Magazina
Georgina tregoi se çfarë i dhuroi djalit të Ronaldos për ditëlindjen e tij, pati reagime nga njerëzit: Ai duket i zemëruar

Georgina tregoi se çfarë i dhuroi djalit të Ronaldos për ditëlindjen e tij, pati reagime nga njerëzit: Ai duket i zemëruar

Magazina
Prifti që vdiq dhe u ringjall, thotë se në ferr djajtë këndonin këngën “Umbrella” të Rihannas

Prifti që vdiq dhe u ringjall, thotë se në ferr djajtë këndonin këngën “Umbrella” të Rihannas

Magazina
Kim Kardashian shfaqet me një kostum të ngushtë të zi, tregon linjat e saj mahnitëse

Kim Kardashian shfaqet me një kostum të ngushtë të zi, tregon linjat e saj mahnitëse

Magazina
Kalo në kategori