Po vazhdon të zhvillohet turneu ballkanik i boksit në Botevgrad të Bullgarisë.

Boksierja jonë, Donjeta Sadiku ka arritur edhe një sukses në karrierë duke rrëmbyer medaljen e argjendtë.

Ajo ka pësuar humbje në finale kundër brazilianes Gomez Gleisiele, në kategorinë deri në 64 kilogramë.

Garuesja jonë tregoi formë të mirë në këtë turne që i solli edhe një medalje të rëndësishme në karrierë.

Theksojmë se Sadiku do të jetë pjesëmarrëse në Kampionatin Botëror të boksit që do të mbahet në shtetin e Indisë.

MKRS mbështet sportisten Donjeta Sadiku me 12.300 euro MKRS mbështet sportisten Donjeta Sadiku me 12.300 euro

Donjeta javë më parë ka marrë me këtë rast një mbështetje financiare prej Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, e cila kap shumën e 12 mijë eurove. /Telegrafi/