LAJMI I FUNDIT:

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi – anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi – anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Real Madridi ka pasur fat të keq me lëndime deri më tani këtë sezon. Thibaut Courtois dhe Eder Militao të dy këputën ligamentet e tyre në gusht, ndërsa lojtarë si Vinicius Junior, Eduardo Camavinga dhe Aurelien Tchouameni gjithashtu kanë ngritur probleme serioze në javët e fundit.

Situata mund të ishte më e keqe për Los Blancos. Lideri i skuadrës, Jude Bellingham pësoi një shpatull të dislokuar kundër Rayo Vallecano në fillim të këtij muaji, dhe megjithëse ai humbi vetëm një ndeshje, 20-vjeçari ende po vuan pasojat.

Sipas The Athletic, operacioni është një konsideratë serioze për anglezin dhe Real Madridin. Burime në klub – të njohura me trajtimin e llojit të lëndimit që ka pësuar anglezi – besojnë se operacioni është një opsion i mirë për të zgjidhur plotësisht çështjen.

Bellingham futet në histori të Real Madridit ndërsa thyen edhe rekordin e Ronaldos
Lexo po ashtu Bellingham futet në histori të Real Madridit ndërsa thyen edhe rekordin e Ronaldos

Në këtë fazë, nuk është caktuar asnjë datë që Bellingham t’i nënshtrohet një operacioni, nëse ky vërtetohet se është veprimi që ka bërë Real Madridi. Pritshmëria do të ishte që ata të presin deri në fund të sezonit, por kjo ka të ngjarë të thotë se ai do të humbasë Euro 2024 me Anglinë.

Ka shumë pjesë lëvizëse në këtë situatë. Klubi spanjoll nuk do të dëshirojë të humbasë lojtarin për asnjë periudhë kohe, kështu që nuk ka gjasa që ai t’i nënshtrohet një operacioni në mes të sezonit nëse gjërat nuk përkeqësohen në mënyrë drastike.

Mund të nënkuptojë se ai humbet turneun ndërkombëtar të verës së ardhshme, megjithëse federata angleze ndoshta do të kishte një fjalë edhe për këtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Kalo në kategori