LAJMI I FUNDIT:

Bellingham futet në histori të Real Madridit ndërsa thyen edhe rekordin e Ronaldos

Bellingham futet në histori të Real Madridit ndërsa thyen edhe rekordin e Ronaldos

Jude Bellingham po vazhdon të bëjë mrekulli te Real Madridi ndonëse është sezoni i tij i parë në La Liga.

Los Blancos triumfuan 3-0 ndaj Cadizit në javën e 14-të në La Liga, ndërsa anglezi ishte njëri nga golashënuesit.


Rodrygo realizoi dy herë në këtë takim, ndërsa Jude shënoi të tretin në minutën e 74-të për të vulosur fitoren e madrilenëve.

Tri gola për tri pikë, Real Madridi merr kreun e renditjes - Rodygo shkëlqeu
Lexo po ashtu Tri gola për tri pikë, Real Madridi merr kreun e renditjes - Rodygo shkëlqeu

Por, me këtë gol ai ka thyer rekordin e Cristiano Ronaldos, ndërsa ka lënë pas vetës edhe shumë legjenda të tjerë.

Në 15 ndeshjet e para për Real Madridin, anglezi ka shënuar 14 gola, derisa portugezi kishte shënuar vetëm 13 sosh.

13 gola kishin shënuar edhe Alfredo di Stefano dhe Pruden, ndërsa Ferenc Puskas kishte 11 në 15 ndeshje e parë për skuadrën spanjolle. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori