Tri gola për tri pikë, Real Madridi merr kreun e renditjes – Rodygo shkëlqeu

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Cadiz me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 14-të të La Ligas.

Mbretërit e nisën shumë mirë ndeshjen, duke shënuar që në rastin e parë.

Zhvillohej minutën e 14-të, kur Rodrygo hapi ndeshjen me një gol nga afërsia pasi dribloi disa lojtarë.

Edhe pjesa e dytë nisi shumë mirë për Real Madridin, kur në minutën e 64-të, Rodrygo sërish shënoi, kësaj radhe pa asistimit të Luka Modric.

Braziliani asistoi në minutën e 74-të për Jude Bellingham i cili shënoi për 3-0.

Një fitore e lehtë e Real Madridit që e dërgon në vendin e parë me 35 pikë, një më shumë se Girona, që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos