LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich shkatërron Schalken, bën hap të madh drejt titullit

Bayern Munich shkatërron Schalken, bën hap të madh drejt titullit

Bayern Munich ka shënuar në përballje me Schalken me rezultat 6-0 në kuadër të javës së 32-të Bundesligës.

Reklama

Bavarezët me këtë fitore janë afër titullit dhe për këtë ndeshjen ndaj ‘minatorëve’ e nisën në sulm.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 21-të, kur Thomas Muller shënoi pas asistimit të Leroy Sane për 1-0.

Në minutën e 29-të erdhi edhe goli i dytë, kur Joshua Kimmich ishte i saktë nga penalltia për 2-0.

Me të filluar pjesa e dytë në skenë doli Serge Gnabry që shënoi për 3-0.

I njëjti lojtar shënoi golin e dytë personal në minutën e 66-të për 4-0.

Dhjetë minuta pa u mbyllur takimi ishte momenti i talentit Mathys Tel që shënoi për 5-0 pas asistimit të Jamal Musiala.

Krejt në kohën shtesë shënoi edhe Noussair Mazraoui për 6-0, duke i dhënë fund kësaj ndeshje.

Me këtë fitore Bauern Munich mbetet në vendin e parë me 68 pikë, katër më shumë se Borussia Dortmund që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori