LAJMI I FUNDIT:

Batatina ankohet në gjykim, pasi Llapi nuk ia arriti të kalojë në finale

Batatina ankohet në gjykim, pasi Llapi nuk ia arriti të kalojë në finale

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se Gjilani jo vetëm që nuk e ka merituar fitoren, por as kalimin në finalen e Kupës së Kosovës, pasi nuk ka ekip. Ai po ashtu kishte ankesa edhe për gjykimin e ndeshjes.  

Llapi që kishte fituar Kupën e Kosovës në dy vitet e fundit, tani duhet të fokusohet për ta siguruar vendin e tretë në kampionat për të dalë në Evropë.


“Mendoj se vetëm lojë nuk ka pasur, nuk ka pasur futboll. Gjyqtari Gramosi nuk la të luhet futboll. Në pjesën e parë u luajtën 15-të minuta ndërsa në pjesën e dytë 20 minuta. Ka pasur vonesa dhe gjyqtari nuk dha as kartonë për vonesa”.

“Mevlan Zekës nuk ia dha kartonin e dytë të verdhë. Është jo normale kjo që ndodhi. Ne bëmë maksimumin, pranuam gol të panevojshëm. Gjilani nuk e meritoi fitoren, nuk e meritoi finalen. Mendoj se gjykimi ka qenë katastrofal”.

Gjilani mposht Llapin edhe për herë të dytë për të kaluar në finalen e madhe
Lexo po ashtu Gjilani mposht Llapin edhe për herë të dytë për të kaluar në finalen e madhe

“Goli ishte prekje me dorë klasike. Mendojmë për kampionat, të dalim në pozitën e tretë, të arrijmë objektivin, daljen në Evropë”, ka thënë Batatina.

Në fund ai shtoi se beson që Llapi do ta marr pozitën e tretë, pasi luan direkt me ekipet që luftojnë për këtë pozitë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori