LAJMI I FUNDIT:

Bashkimi-Prishtina në sfidën kryesore të xhiros së 13-të në Superligën e Femrave

Bashkimi-Prishtina në sfidën kryesore të xhiros së 13-të në Superligën e Femrave
(Foto: basketbolli.com)

Të premten dhe të shtunën zhvillohen tri ndeshjet e xhiros së 13-të në kuadër të Superligës së Femrave.

Reklama

Xhiro hapet me super derbin Bashkimi- Prishtina, që do të zhvillohet të premten nga ora 19:00 në Suharekë.

Bashkimi është lider me 12 fitore në po aq ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme pa humbje në elitë, ndërsa prishtinaset kanë dhjetë fitore e dy humbje, andaj pritet një sfidë shumë interesante mes skuadrave që synojnë titullin e kampionit.

Të shtunën nga ora 15:00 zhvillohen edhe dy përballje tjera interesante, ku Trepça është nikoqire e Vëllaznimit, ndërsa United Basketball udhëton në Pejë për ndeshjen me Penzën.

Trepça kthehet në këtë xhiro nga humbja që ia shkaktoi Prishtina, kurse në këtë edicion vajzat nga Mitrovica kanë arritur tri fitore e nëntë humbje, ndërsa Vëllaznimi ende nuk e ka shijuar fitoren këtë edicion.

Vajzat nga Peja kanë regjistruar shtatë fitore e pesë humbje, kurse skuadra e vajzave nga Gjilani renditet në vendin e katërt në tabelë me katër fitore e tetë humbje.

(Foto: basketbolli.com)

Në trend Sport

Më shumë
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Serie A
Kalo në kategori