Barcelona ka 11 lojtarë që janë në tavolinë për marrëveshje shkëmbimi të lojtarëve këtë verë nga të cilët gjashtë i janë ofruar Interit për të ndihmuar në uljen e çmimit për Lautaro Martinez.

Sipas mediumeve El Mundo Deportivo dhe Diario Sport, gjigantëve milanez u janë ofruar gjashtë lojtarë nga Blaugranët për të ndihmuar në uljen e klauzolës së lëshimit të Martinezit prej 111 milionë euro.

Gazeta Sport raporton se Nelson Semedo, Rafinha Alcantara, Arturo Vidal, Junior Firpo, Samuel Umtiti dhe Jean-Clair Todibo janë ofruar të gjithë te Inter, ndërsa një medium tjetër shton se edhe Marc Cucurella, Ivan Rakitic, Emerson dhe Arthur Melo janë në listë.

Stafi dhe lojtarët e Barcelonës rezultojnë të gjithë negativ me coronavirus Stafi dhe lojtarët e Barcelonës rezultojnë të gjithë negativ me coronavirus

Përveç tyre, Barcelona gjithashtu ka propozuar lojtarë të tillë si Ousmane Dembele dhe Philippe Coutinho si pjesë në marrëveshje shkëmbimi.

Coutinho mund të ofrohej te Chelsea, Tottenham ose Paris Saint-Germain në këmbim të N’Golo Kante, Tanguy Ndombele ose Neymar respektivisht, ndërsa kthimi i Brazilianit Neymar në Camp Nou mund të financohej edhe nga Dembele.

Umtiti, Rakitic dhe Semedo të gjithë mund të formojnë një shkëmbim të pjesshëm deri në katër marrëveshje të ndryshme teorike.

Semedo mund të përfshihet për Joao Cancelo të Manchester Cityt, ndërsa Umtiti potencialisht do të shkojë në një mënyrë tjetër në një marrëveshje për Fabian Ruiz të Napolit. /Telegrafi/