Barcelona sërish ngecë, kësaj radhe barazon në shtëpi në trilerin e gjashtë golave ndaj Granadas

Barcelona nuk ka arritur të marr më shumë se sa një barazim ndaj Granadas me rezultat 3-3 në kuadër të javës së 24-të në La Liga.

Barcelona kaloi e para në epërsi në minutën e 14-të, kur Joao Cancelo asistoi te Lamine Yamal që shënoi për 1-0.

Por pa u mbyllur pjesa e parë, Ricard Sanchez shënoi për 1-1 pas asistimit të Facundo Pellistrit.

Në pjesën e dytë ndryshuan rolet, pasi që Granada shënoi e para, kur Facundo Pellistri përfitoi nga asistimi i Myrto Uzunir për 2-1.

Por Barcelona barazoi shumë shpejtë me Robert Lewandowskin që mori një asistim nga Ilkay Gundogan për 2-2.

Se Getafe ishte në formë tregon edhe momenti i radhës, kur pas dy minutash kthyen epërsinë, me Ignasi Miquel për 3-2.

Trileri vazhdoi pasi në minutën e 81-të, pasi Lamine Yamal barazoi shifrat për 3-3.

Deri në fund nuk kishte gola të tjerë dhe Barcelona nuk shfrytëzoi rastin të afrohej me Gironan, pasi ka 51 pikë, pesë më pak se vendi i dytë dhe dhjetë më pak se vendi i parë. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përleshja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Salah pyetet për përleshjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Jurgen Klopp thyen heshtjen me një përgjigje të qartë lidhur me debatin e ashpër me Salahun