LAJMI I FUNDIT:

Barcelona insiston në transferimin e Adeyemit

Barcelona insiston në transferimin e Adeyemit

Karim Adeyemi është duke shkëlqyer këtë edicion te Salzburgu duke tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të mëdha evropiane.

Reklama

Sipas mediave spanjolle, së fundmi është Barcelona që i është bashkuar garës për transferimin e futbollistit gjerman.

‘Blaugranët’ kanë një projekt që fokusohet kryesisht në futbollistë të rinj, dhe besojnë se Adeyemi është futbollistë ideal për formacionin e tyre.

Megjithatë, Barça nuk do ta ketë aspak të lehtë transferimin e tij, pasi në garë për të janë edhe klubi se Chelsea, Liverpool, Real Madrid e Bayern Munich.

Në verën e ardhshme pritet një garë e fortë mes këtyre skuadrave për 19-vjeçarin që po shkëlqen këtë sezon me 15 gola e dy asistime në 22 ndeshje të luajtura në të gjitha garat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori