Nelson Semedo do të largohet nga Barcelona pas tri viteve qëndrim në Camp Nou.

Mbrojtësi portugez nuk ka bindur drejtuesit e klubit, edhe pse paraqitjet e tij nuk ishin të dobëta.

Megjithatë për krahun e djathtë të mbrojtjes Barcelona synon të transferojë tejtër futbollist dhe do ta shes Semedon.

Kampionët në fuqi të Spanjës i kanë caktuar tanimë edhe çmimin e largimit portugezit për skuadrat e interesuara.

Nelson Semedo. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Katalunasit nga shitja e lojtarit duan të fitojnë 40 milionë euro, pesë më shumë se sa paguan për transferimin e tij në vitin 2017 nga Benfica.

Manchester City mbetet në garë për lojtarin pasi mendohet një shkëmbim i mundshëm me Joao Cancelon.

Por së fundmi garës i është bashkuar edhe gjiganti italian Juventus që po interesohet për Semedon.

Zonja e Vjetër është gati të paguajë 40 milionë euro për transferimin e Semedo, pasi trajneri Sarri ka mbetur i zhgënjyer nga dy mbrojtësit e djathtë Danilo-De Sciglio. /Telegrafi/