Babai i Meghan Markle me sa duket u përpoq t’i jepte fund tjetërsimit të tyre duke i dërguar lule Dukeshës në ditëlindjen e saj të 40 -të.

Thomas Markle i tha TMZ se ai i dërgoi Dukeshës së Sussex një duzinë trëndafila të kuq me dy trëndafila të verdhë në mes për të simbolizuar atë dhe dy fëmijët e Princit Harry: Archie dhe Lilibet.

Ish -aktorja e “Suits” mbushi 40 vjet më 4 gusht.

Meghan Markle (Foto: Getty Images)

Ai gjithashtu tha se dhurata e tij përfshinte një shënim ku shkruhej: “Ju uroj një ditëlindje të lumtur dhe ditë më të ndritshme”.

Thomas pohoi se vajza e tij ende nuk e ka pranuar këtë veprim. Interesimi për nipin e mbesën erdhi nga dëshira e tij për t’i takuar ata personalisht një ditë.

Meghan Markle mban gjerdan kushtuar fëmijëve në paraqitjen e parë publike pas lindjes Meghan Markle mban gjerdan kushtuar fëmijëve në paraqitjen e parë publike pas lindjes

Ai aktualisht jeton në Rosarito, Meksikë, gjersa Meghan dhe Princi Harry janë vendosur vetëm pak orë larg në Montecito, Kaliforni.

Thomas Markle dhe Meghan (Foto: Getty Images)

Meghan dhe babai i saj kanë shkëputur lidhjen e tyre që nga java kur Sussex -et u martuan në dasmën e tyre mbretërore në maj 2018 në Mbretërinë e Bashkuar.

Markle nuk ruan marrëdhënie të mira me babanë e tij që disa vjet. /Telegrafi/