Këngëtarja e njohur, Aurela Gaçe, ka reaguar gjithashtu ndaj deklaratave skandaloze të bëra ditëve të fundit nga kreyministrja serbe, Ana Brnabiq.

Ajo i quajti shqiptarët njerëz të malit, dhe kundrejt kësaj deklarate pati reagime të shumta në rrjetet sociale nga personazhe të shumta.

Së fundmi, edhe këngëtarja e njohur, Aurela Gaçe, ka vendosur të bëjë një reagim për fansat e saj në rrjetin social Instagram.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Ajo e zgjodhi një citat të shkrimtarit të njohur Gjergj Fishta, ku thotë: “Kur sllavët erdhën nga shpellat e Uralit, shqiptarët kishin kryer ciklin dymijë vjeçar të qytetërimit të lashtë”.

View this post on Instagram

Neser live ne Miss Universe #ne Pallatin e Koncerteve. Kemi pregatitur dicka te bukur me grupin❤ #tranmetohet live ne Vision + @missuniversealbania @eduartdeda

A post shared by Nuk kam rregullore te shkruar! (@aurelagaceofficial) on Jun 6, 2019 at 11:40am PDT

Me këtë, Aurela ka dashur të bëjë të qartë rrënjët tona etnike.

“Kot po i kthejmë një përgjigje kësaj, në fakt as duhet të merremi fare me të, po hajt meqë na përmendi, t’ja kthejmë me të vërteta historike”, ka shkruar Gaçe në Instastory. /Telegrafi/

Foto: Aurela Gaçe/InstaStory