LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madridi fiton ndaj Celta Vigos më lehtë se që pritej

Atletico Madridi fiton ndaj Celta Vigos më lehtë se që pritej

Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Celta Vigos me rezultat 4-1 në kuadër të javës së pestë në La Liga.

Reklama

Vendasit shënuan që në fillim të ndeshjen, në rastin e parë serioz.

Zhvillohej minuta e 9-të, kur Angel Correa arriti të shënojë për 1-0.

Pjesa e parë nuk solli më gola, ndërsa në të dytin numri i tyre ishte katër.

Fillimisht Rodrigo de Paul ishte ai që e dërgoi rezultatin në 2-0 në minutën e 50-të.

Në minutën e 66-të, Yannick Carrasco më një aksion individual arriti të shënojë për 3-0.

Krejt çka bën mysafirët ishte një gol në minutën e 71-të, kur Gabriel Veiga shënoi pas asistimit të Iago Aspas për 3-1.

Rezultati përfundimtar i ndeshjes u vendos në minutën e 82-të, kur Unai Nunez shënoi në portën e tij për 4-1.

Atletico Madrid tani ka 10 pikë dhe mban pozitën e katërt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori