LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madrid kërkon fitore ndaj Celta Vigos, formacionet zyrtare

Atletico Madrid kërkon fitore ndaj Celta Vigos, formacionet zyrtare

Atletico Madridi është nikoqirë i Celta Vigos në ‘Wanda Metropolitano’ në kuadër të javës së pestë në La Liga.

Reklama

Skuadrat në këtë përballje vijnë me forca të barabarta, pasi kanë marr shtatë pikë në katër ndeshje.

Diego Simeone ka vendosur të startojë me emra si Lemar, Correa dhe Morata.

Në anën tjetër te Ceta luan Iago Aspas në sulm.


Atletico Madrid: Grbic, Molina, Witsel, Hermoso, Reinildo, Carrasco, Kondogbia, De Paul, Lemar, Correa dhe Morata.

Celta Vigo: Marchesin, Hugo Mallo, Aidoo, Unai Núñez, Javi Galán, Tapia, Fran Beltran, Cervi, Carles Pérez, Larsen,Aspas.


/Telegrafi/