LAJMI I FUNDIT:

Arsenali rivalizon Real Madridin për transferimin e sulmuesit Jonathan David

Arsenali rivalizon Real Madridin për transferimin e sulmuesit Jonathan David

Arsenali është duke monitoruar situatën dhe është gati të bëjë një lëvizje për sulmuesin e pakënaqur të Lille, Jonathan David.

Reklama

David thuhet se po kalon sezonin e fundit me klubin francez pasi synon të ndryshoj ambient pas shkëlqimit në Ligue 1.

Edhe agjenti i sulmuesit ka konfirmuar një gjë të tillë, duke konfirmuar se lojtari po luan sezonin e fundit në kampionatin francez.

E konfirmon agjenti: Është sezoni i fundit i David te Lille, i pëlqen futbolli anglez dhe ai spanjoll
Lexo po ashtu E konfirmon agjenti: Është sezoni i fundit i David te Lille, i pëlqen futbolli anglez dhe ai spanjoll

Situata e 21-vjeçarit kanadez, i cili ka shënuar 16 gola në 27 ndeshje mes Ligue 1 dhe Ligës së Kampionëve ka bërë që shumë klube ta duan.

Real Madridi është klubi i cili po lidhet më shumë me transferimin e David, por tashmë kanë një rival të fortë në garë për nënshkrimin e sulmuesit.

Real Madridi e ndjek me vëmendje Jonathan David të Lille
Lexo po ashtu Real Madridi e ndjek me vëmendje Jonathan David të Lille

Sipas mediumit London Evening Standard, Topçinjtë janë duke monitoruar progresin e tij, pasi e kanë gjurmuar atë edhe gjatë kohës së tij me belgët e Gent.

Vetë David është një mbështetës i vetë-rrëfyer i Arsenalit, por refuzoi një lëvizje në Emirates përpara se të përfundonte përfundimisht një transferim te Lille. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Kalo në kategori