LAJMI I FUNDIT:

Arsenali po përshpejton për transferimin e Tielemans

Arsenali po përshpejton për transferimin e Tielemans

Youri Tielemans do të largohet nga Leicester City pas katër viteve qëndrim te skuadra angleze.

Reklama

Mesfushori belg ka mbetur futbollist i lirë pasi kontrata me Leicesterin i ka skaduar.

Shumë skuadra janë vënë pas tij dhe Tielemans së shpejti do të vendos për të ardhmen e tij, pasi ofertat nuk mungojnë.

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë
Lexo po ashtu Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Mail Spot ka raportuar se Arsenali është duke përshpejtuar për të siguruar shërbimet e belgut, pasi kanë frikë se mund ta humbasin atë.

Drejtuesit e klubit londinez kanë pasur takim me agjentët e lojtarit duke i propozuar një kontratë katër vjeçare dhe me një pagë rreth katër milionë eurove në sezon.

Roma shumë pranë t'i sigurojë shërbimet e Tielemans
Lexo po ashtu Roma shumë pranë t'i sigurojë shërbimet e Tielemans

Tielemans ka oferta edhe nga Roma, Borussia Dortmund, Atletico Madrid, Napoli dhe Galatasaray.

26-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 37 ndeshje zyrtare me Leicesterin, ku ka realizuar edhe katër gola dhe ka asistuar në dy të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Premier League
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Përfaqësuesja e Kosovës
Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori