LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Leicester po përpiqet të mbajë kapitenin Jonny Evans, pavarësisht se liroi shtatë yje pas rënies së tyre nga Liga Premier.

Reklama

The Foxes zyrtarisht i liruan yjet Youri Tielemans, Daniel Amartey, Ayoze Perez, Caglar Soyuncu, Papy Mendy, Ryan Bertrand dhe të huazuarin Tete.

Kampionët e sezonit 2015/16 po përgatiten për një revolucion të madh pasi ranë në nivelin e dytë në ditën e fundit tëLigës Premier.

Ata duhet të ulin kostot me një faturë pagash në 200 milionë eurosh, pasi humbën 100 milionë euro në vitin e fundit financiar.

Por, skuadra e Midlands ende shpreson të mbajë kapitenin Jonny Evans, i cili u bashkua në vitin 2018. City ka ushtruar gjithashtu një opsion për të zgjatur kontratën e Hamza Choudhury për një vit deri në vitin 2024.

Klubi ende nuk ka vendosur nëse do të mbajë trajnerin e përkohshëm Dean Smith pas rënies nga kategoria apo do të shkojë për një njeri të ri me pretendentët duke përfshirë Steven Gerrard dhe Graham Potter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori