LAJMI I FUNDIT:

Arsenal 1-3 Man Utd, notat e lojtarëve

Arsenal 1-3 Man Utd, notat e lojtarëve
LONDON, ENGLAND - DECEMBER 02: Alexandre Lacazette of Arsenal scores his sides first goal during the Premier League match between Arsenal and Manchester United at Emirates Stadium on December 2, 2017 in London, England. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Arsenali humbi ndaj Manchester Unitedit me rezultat 1-3, edhe pse ishin skuadra më në fushë.

Golin e vetëm për Topcinjët e shënoi Alexandre Lacazette në minutën e 49-të, kurse për Djajtë e Kuq shënuan  Antonio Valencia në minutën e katër dhe Jesse Lingard (11′, 63′).

David de Gea ishte lojtari i ndeshjes, kjo pasi spanjolli bëri disa pritje fantasike dhe kështu i dha fitores skuadrës së tij.

Pas portierit paraqitjet të mirë arriti të bëjë edhe Paul Pogba dhe normalisht dy asisituesit.

Për Arsenalin më i miri ishte Lacazette, por edhe Granit Xhaka bëri një paraqitje të mirë.

Më i dobëti me notë ishte Shkodran Mustafi, i cili gaboi te goli i dytë dhe la fushën pas 15 minutash për shkak të lëndimit. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Arsenalit:

Notat e lojtarëve të Man Utd:


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori