LAJMI I FUNDIT:

Arrihet marrëveshja mes palëve, Di Maria është lojtar i ri i Benficas

Arrihet marrëveshja mes palëve, Di Maria është lojtar i ri i Benficas

Angel Di Maria do të rikthehet në Portugali te Benfica, pas 13 viteve që kur është larguar nga kjo skuadër.

Reprezentuesi argjentinas u largua nga Juventusi pas vetëm një viti qëndrim me fanellën e skuadrës torineze.


Di Maria ka mbetur lojtar i lirë, derisa ka vendosur që karrierën ta vazhdoj te Benfica.

Kthimi i Di Marias te Benfica, çështje ditësh
Lexo po ashtu Kthimi i Di Marias te Benfica, çështje ditësh

Marrëveshja mes palëve është arritur, derisa Di Maria do të nënshkruajë kontratën me klubin portugez javën e ardhshme.

Bëhet fjalë për  një kontratë një vjeçare, derisa për Di Marian është rikthim në kryeqytetin portugez ku kishte kaluar tre vite nga 2007 deri më 2010.

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias
Lexo po ashtu E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Benfica fitoi garën me skuadrat arabe dhe ato amerikane për të nënshkruar me yllin argjentinas.

35-vjeçari sezonin e fundit zhvilloi 40 ndeshje me Juventusin, ku realizoi tetë gola dhe asistoi në shtatë të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori