LAJMI I FUNDIT:

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Angel Di Maria ka vendosur të largohet nga Juventusi pas vetëm një viti qëndrim në Allianz Stadium.

Reklama

Sulmuesi argjentinas ka konfirmuar largimin nga Zonja e Vjetër nëpërmjet një letre të gjatë të publikuar në rrjetet sociale.

35-vjeçari zhvilloi 40 ndeshje zyrtare me fanellën bardhezi, derisa realizoi tetë gola dhe dhuroi shtatë asistime në të gjitha garat.

Reprezentuesi argjentinas në letrën e publikuar tha se largohet me shije të hidhur që nuk arriti të fitoj një trofe me Juventusin këtë edicion.

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin
Lexo po ashtu ‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

Por e ardhmja e tij vazhdon të jetë një pikëpyetje e madhe, nëse do të mbetet në Evropë apo do të vazhdoj karrierën në Lindjen e Mesme ose në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Barcelona, Benfica dhe Borussia Dortmund kanë shprehur interesim për ta mbajtur sulmuesin anësorë në Evropë.

Nuk kishte qetësi në dhomat e zhveshjes së Juventusit: Tre yje sulmuan Max Allegrin për taktikat ndaj Sevillas
Lexo po ashtu Nuk kishte qetësi në dhomat e zhveshjes së Juventusit: Tre yje sulmuan Max Allegrin për taktikat ndaj Sevillas

Ndërkohë në Arabinë Saudite, Di Maria ka një ofertë të majme nga Al-Ittihad për t’iu bashkuar Karim Benzemas në sulm.

Ish-anëtari i PSG e Real Madrid mund ta vazhdoj karrierën edhe në MLS, pasi New York Red Bull dhe La Galaxy janë gati ta transferojnë atë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori