LAJMI I FUNDIT:

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin
(Foto: Getty Images)

Angel Di Maria ka konfrimuar se nuk do t’i vazhdohet kontrata me Juventusin duke u thënë lamtumirë tifozëve të klubit italian.

Reklama

“Kam ardhur në fund të një periudhë të vështirë dhe të komplikuar. Largohem me mendje të qetë se kam dhënë gjithçka nga vetja për klubin në përpjekje për të fituar tituj, por nuk ishte e mundshme”.

“Largohem me shije të hidhur duke mos arritur sukses, por me gëzimin që kam pasur me vete shumë miq në zhveshtoren e mrekullueshme ku kam qenë pjesë”.

Di Maria pritet të largohet nga Juve
Lexo po ashtu Di Maria pritet të largohet nga Juve

“Faleminderit të gjithë bashkëlojtarëve të mi për dashurinë që më treguan që nga dita e parë, jam ndier gjithmonë si në shtëpinë time. I përshëndes të gjithë juventinët për dashurinë e tyre të përditshme.

“Një përqafim i madh. Do t’ju mbaj në zemrën time”, shkruan mes tjerash në postimin e argjentinasit në Instagram.

35-vjeçari iu bashkua Juventusit në verën e kaluar si lojtar i lirë nga Paris Saint-Germaini duke nënshkruan kontratë njëvjeçare.

Di Maria ka regjistruar 40 paraqitje me fanellën e Zonjës së Vjetër në të gjitha garat duke shënuar tetë gola dhe duke prodhuar shtatë asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori