LAJMI I FUNDIT:

Di Maria pritet të largohet nga Juve

Di Maria pritet të largohet nga Juve
(Foto: Getty Images)

Juventusi ka vendosur të mos ia vazhdojë kontratën Angel Di Marias – ka bërë të ditur analisti i transferimeve të Zonjës së Vjetër, Romeo Agresti.

El Fideo nënshkroi kontratë njëvjeçare në verën e kaluar duke kaluar në Allianz Stadium si transfer i lirë nga Paris Saint-Germaini.


35-vjeçari ka pasur ngritjet dhe rëniet e tij me fanellën bardhezi duke shënuar tetë gola dhe duke dhuruar shtatë asistime në 38 paraqitje në të gjitha garat.

Di Maria beson se do të vazhdojë kontratën me Juventusin
Lexo po ashtu Di Maria beson se do të vazhdojë kontratën me Juventusin

Agresti pohon se Di Maria do të largohet në fund të qershorit, ndërsa stafi i tij tashmë kanë nisur t’i shqyrtojnë opsionet e mundshme.

Drejtorët e kanë bazuar vendimin e tyre në moshën dhe rrogën (rreth shtatë milionë euro në sezon), si edhe performancat e paqëndrueshme gjatë sezonit që po lëmë pas.

Në edicionin 2023/2024, Juventusi do të nisë një strategji të re duke angazhuar lojtarë të rinj, me rroga më të vogla, sepse nuk pritet të luajnë në Ligën e Kampionëve pas heqjes së 10 pikëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Përfaqësueset
Kalo në kategori